Prírodné drevo je najstarší stavebný materiál a pre jeho príjemné a praktické vlastnosti sa začalo používať aj ako podlaha. Postupne prešli drevené podlahy veľkými zmenami, či už v povrchovej úprave, a to buď lakovaním, voskovaním alebo olejovaním, či v spôsobe pripevňovania o podlahu alebo spôsobmi spájania. Drevo aj naďalej ostáva dôležitým, obnoviteľným a opraviteľným materiálom.

 

 

Výhody drevených podláh

Parkety najvyššej kvality skrývajú svoje tajomstvo trvácnosti v kombinácii extrémnej pevnosti a bezchybnom dizajne. Sú vhodné aj na podlahové kúrenie.

U drevených podláh máme na výber dvoj alebo trojvrstvové prevedenie so spojmi klik. Čo sa týchto podláh týka, ide o prírodný materiál rôznych hrúbok.

 

 

Ako sme už spomínali, drevené podlahy môžu mať rôzne povrchové úpravy. Vybrať si môžete z lakovanej, olejovanej alebo kartáčovanej.

 

 

Jednou z najväčších výhod týchto podláh je, že aj po rokoch užívania môžu vyzerať skvelo ako na začiatku. Stačí, ak ich prebrúsite a natriete novou povrchovou úpravou. Potom budú žiariť ako čisto nové.

 

 

V našej predajni SVET PODLÁH® na Duklianskej 19 v Prešove (supermarket Hruška) môžete nájsť drevené parkety s najvyššou kvalitou a umeleckou technikou značiek Grabo a Kährs. Tešíme sa na vás a veľmi radi vám poradíme a vyberieme tu správnu podlahu pre vás.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie.