"Nie je jedno, čo je na zemi!" | COVID-19 informácie o vstupe do predajne

Stále obľúbenejším trendom vo vykurovaní interiérov je podlahové kúrenie. Aj keď radiátorové vytápanie stále zohráva významnú rolu v početných domácnostiach, výhody vyhrievania izieb od podlahy dostávajú túto súčasť domácnosti do hľadáčika čoraz viacerých ľudí. O akých výhodách podlahového kúrenia hovoríme? Čítajte ďalej.

Ušetríte priestor

Prvou výhodou je miesto, ktoré inštaláciou podlahového kúrenia vo svojom interiéri ušetríte. Pravda, radiátory nie sú až tak rozmerné, aby ste sa kvôli nim museli pri vypĺňaní interiéru ukracovať s jeho dizajnom, avšak aj ten malý kúsok priestoru môže byť praktický. Väčšinou sa po inštalovaní radiátora dané miesto, na ktorom sa nachádza, nadobro vyhradí pre účely vykurovania, a tak sa v blízkosti radiátora nemôžu umiestniť súčasti interiéru, ktoré by bránili v šírení tepla, alebo ho pohlcovali. V priestoroch bez radiátora sa vám tak otvárajú širšie možnosti pri štylizácii nábytku v izbe a zmenách tejto organizácie, ktoré sú vďaka podlahovému kúreniu praktickejšie.

Máte menšie starosti s údržbou

Radiátory sú pravidelne vystavované prachu a rozličným mechanickým poškodeniam okolitého prostredia. S podlahovým kúrením tieto starosti nezažijete. Nevyžaduje čistenie od nečistôt a pod dobrou podlahou, ktorú vám aj v našom SVETE PODLÁH vieme odporučiť, mu nič nechýba na to, aby si kvalitne plnilo svoju úlohu. Navyše, radiátory vyžadujú pravidelné napúšťanie vody na cirkuláciu, zatiaľ čo „podlahovka“ potrebuje iba raz za 3 až 5 rokov prečistiť a skontrolovať rozdeľovače, rozvádzajúce teplo do obehu.

Bývate v zdravšom prostredí

Teplo vychádzajúce z radiátora víri vzduch a spolu s ním aj prach. To nepôsobí dobre predovšetkým na ľudí alergikov alebo astmatikov. Podlahovým kúrením toto nežiadúce vírenie prachu eliminujete. Na zdravšom bývaní sa podpisuje aj fakt, že podlahové kúrenie starostlivejšie rozlieva teplo do všetkých kútov miestnosti, a tak nedochádza k teplotným rozdielom v jej jednotlivých častiach. S tým súvisí aj to, že rozloženie tepla do všetkých rohov miestností ich zbavuje aj nepríjemnej škodnej, ktorou je pleseň.

Investujete výhodne

Ak porovnáme cenu inštalácie radiátora a podlahového kúrenia, náklady na „podlahovku“ predstavujú približne o 30% väčšiu investíciu. Tá sa líši aj na základe toho, či sa rozhodnete pre elektrické alebo vodné kúrenie, kde je drahšie to prvé. Radiátory však nevyhrejú priestor tak celoplošne, ako „podlahovka“, a aby sa jej výkonu priblížili, je potrebné zvýšiť teplotu, vďaka čomu investície do radiátorov ešte viac stúpajú. Hovoriac o investíciách, je rovnako potrebné vyvrátiť mýtus o tom, že podlahové kúrenie nedokáže miestnosť vykúriť tak dobre, ako radiátory, čo nie je pravda. Keďže sa „podlahovka“ plazí pod podlahou po celej miestnosti, výhrevná plocha je tak konzistentná v celom danom priestore a vyvažuje sa aj vertikálne, teda od podlahy po strop, čo pridáva na sile argumentov za podlahové kúrenie.

Šetríte energiu

Na to, aby ste priestor starostlivo vyhriali pomocou radiátora, potrebujete výstupnú teplotu približne 60°C. Podlahové kúrenie nevyžaduje viac ako 40°C. Aby ste v miestnosti cítili optimálne teplo, v prípade radiátorov je zlatou strednou cestou teplota v izbe cca 24°C, pričom podlahovému kúreniu stačí výhrevnosť o 2-3°C nižšia. Už pri tomto rozdiele úsporu energie pocítite. Faktom je, že pokles teploty v interiéri o 1°C predstavuje zníženie nákladov za vytápanie domova približne o 6%. Ak si urobíte rýchlu matematiku, uvidíte, o koľko môžu vaše výdavky na topenie vďaka podlahovému kúreniu poklesnúť.

Teraz, keď už o podlahovom kúrení viete viac, môžete sa efektívnejšie rozhodnúť, čo je pre váš priestor a jeho vytápanie to najlepšie.
Ak vás benefity podlahového kúrenia presvedčili, zájdite do SVETA PODLÁH a my vám pomôžeme s výberom tej správnej pokrývky vašej „podlahovky“, ktorá bude kvalitnou, praktickou, estetickou a dlhodobou investíciou, rovnako ako podlahové kúrenie.

Kompletná ponuka podláh na našom Eshope

Facebook
YOUTUBE
Instagram