"Nie je jedno, čo je na zemi"
 • sidebaner1
 • sidebaner1
 • sidebaner1
Slovak English German Hungarian Polish Ukrainian
 • sidebaner1
 • sidebaner2
 • sidebaner3
 • sidebaner4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Podložky

Pe fólia 0,2mm

Táto kvalitatívne vysokohodnotná polyetylénová fólia sa musí bezpodmienečne aplikovať pri montáži laminátovej alebo drevenej podlahy na poter alebo betón, pretože je potrebné rátať s možnou vystupujúcou vlhkosťou. Fólia sa ukladá plošne s prekrytím jednotlivých pásov cca.10 cm. Pri stenách je potrebné nechať fóliu vystúpiť smerom nahor približne 5 cm. Hrúbka: 0,2 mm. Vďaka svoje parozábrannej funkcii chráni parkety pre vnikom vlhkosti z podkladu. Nízky tepelný odpor tejto podložky iba 0,008 m2K/W umožňuje kombinovať túto podložku so zvukoizolačnými podložkami vhodnými na pokládku na podlahu s podlahovým vykurovaním.

Izoflex Eco 2mm

Podložka pod podlahové krytiny (laminátové plávajúce podlahy, parkety) z PE peny. Jej hlavnou úloh je pri podlahových krytinách položených plávajúcim spôsobom znižovať krokový hluk vznikajúci pri chôdzi a šíriaci sa do okolitého priestoru. Táto podložka je schopná znížiť tento hluk až o 17 dB. Jedinečná zelená farba označuje práve výrobok, ktorý je svojimi vlastnosťami nezameniteľný a výnimočný v širokej ponuke konkurenčných výrobkov. Podložka je vďaka vyhovujúcemu tepelnému odporu 0,05 m2K/W použiť aj pri pokladaní podlahy na podklad s podlahovým vykurovaním.

Izoflex Star 3 in 1 2mm

Podložka pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku - znižuje ho až o 17 dB a tepelne izoluje - tepelný odpor 0,0417m2K/W). Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy.

Vďaka reflexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Je vhodná aj na podlahy s podlahovým vykurovaním.

Cezar Expert 3mm

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek.Tento podklad sa vyznačuje neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu až 8 t/m2, čo umožňuje jej použitie do intenzívne používaných miestností a do miestností s veľkým miestnym zaťažením (napríklad ťažkým nábytkom). Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 2 mm. Vysoká schopnosť podložky redukovať krokový hluk 20 dB . Tepelný odpor 0,11 m2K/W ju radí medzi tepelno izolačné podložky a preto jej použitie na podlahové vykurovanie nie je vhodné

 

Cezar Expert 5mm

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek. Tento robustný podklad sa vyznačuje pri svojej hrúbke neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu – až 6,5 t/m2. Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 4 mm. Po položení znižuje až o 22 dB krokový hluk vznikajúci pri chôdzi po podlahe. Výborné tepelno izolačné vlastnosti0,14 m2K/W predurčujú túto podložku pre použitie na dodatočné tepelné zaizolovanie podlahy. Z tohoto dôvodu nie je ale vhodná pre použitie pri podlahách s podlahovým vykurovaním.

 

Cezar Silenzio Duo 1,2

Podložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 18 dB a tepelne izoluje tepelný odpor iba 0,039m2K/W - vďaka čomu je jej použitie rozšírené aj o podlahy s podlahovým vykurovaním). Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 15 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy. Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka reflexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá hliníkovou vrstvou smerom k plávajúcej podlahe.

Cezar Thermo 2mm

Podložka pod plávajúce podlahy pokladané na teplovodné podlahové.Podložka z extrudovaného polystyrénu so systémom žliabkov a dierok, ktorý zvyšuje elasticitu izolácie, zlepšuje priliehanie izolačnej vrstvy k podkladu. Tento systém tiež zlepšuje cirkuláciu vzduchu a tepla pod podlahou a zabraňuje tvoreniu plesní a vlhkosti. Ideálna ako zvuková izolácia pre pokládku podlahy na podlahové vykurovanie. Vďaka svoje hrúbke 2 mm dokáže vyrovnať aj mierne nerovnosti podkladu.

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu až 9 t/m2

- zníženie krokového hluku až 21 dB

- vďaka systému drážok a otvorov vhodná na podlahy s podlahovým vykurovaním, tepelná izolácia max. 0,06 m2K/W

 

Cezar – korok 2mm

Prírodný korok patrí medzi produkty získavané z obnoviteľných zdrojov. Získava sa z kôry korkového duba . Podlahový korok špeciálne upravený na objemovú hmotnosť 200 kg/m3 s jemnou frakciov korkovej drte vytvára podložku s výnimočnými vlastnosťami . Prírodný produkt bez emisií nebezpečných látok znižuje krokový hluk vznikajúci pri chôdzi po podlahe až o 17 dB . Vďaka vysokej hustote dokáže odolať zaťaženiu podlahy až do 20 t/m2 a s nízkym tepelným odporom iba 0,044 m2K/W je ideálnou podložkou pod plávajúcu podlahu aj pri použitom podlahovom vykurovaní. Korková podložka je po ukončení používania 100% recyklovateľná. Jej vlastnosti určite ocenia všetci záujemci o prírodné a ekologické produkty.

 

Cezar Basic Wood 2mm - drevovláknitá podložka

Tepelná a zvukoizolačná podložka pod plávajúce podlahy Basic wood 7 mm určená na použitie pre všetky typy podlahových materiálov spájaných systémom click a pokladaných plávajúcim spôsobom.

Vďaka stabilnej konštrukcii a vysokej pevnosti v tlaku / až 20 t/m2 / je jej použitie možné aj v priestoroch , kde bude budúca podlaha zaťažovaná zvýšeným tlakom. Podložka redukuje krokový hluk o 23 dB a znižuje akustický priestorový hluk až o 20 dB. Konštrukcia z drevných vlákien umožňuje jednoduché spracovanie , vykazuje dobrú difúziu a odolnosť

voči pôsobeniu lepidiel a rozpúšťadiel používaných v stavebníctve. Pri svojej hrúbke 7 mm dokáže vyrovnať lokálne nerovnosti podkladu až do výšky 4 mm. Tepelný odpor na úrovni 0,14 m2K/W z nej robí výborný tepelnoizolačný podklad pod plávajúcu podlahu.

 

Acoustic LVT 1,0

Revolučná novinka na trhu s podložkami pod plávajúce podlahy. Táto iba 1,0 mm hrubá polyolefínová podložka v sebe skrýva všetky najdôležitejšie vlastnosti podložiek pod plávajúce podlahy v tých najvyšších parametroch. Pri hrúbke iba 1.0 mm ma Acoustic LVT 1.0 odolnosť voči zaťaženiu až 20 t/m2, najnižší tepelný odpor – iba 0,027 m2K/W, redukciu krokového a akustického hluku až 18 dB, odolnosť voči prestupu vodnej pary a schopnosť vyrovnávať lokálne nerovnosti až od 0,7 mm. Jej vrchná vrstva má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá pevne zafixuje pokladané dielce plávajúcej podlahy, čím zjednoduší a urýchli celú montáž. Podložka je určená najmä na pokládku tenkých podlahových materiálov kde vďaka svojim mechanickým vlastnostiam zabraňuje uvoľneniu, alebo prelomeniu klikového spoja. Vyššia obstarávacia cena sa najmä pri podlahách s podlahovým vykurovaní vráti užívateľom v podobe ušetrených nákladov na vykurovanie a tepelným komfortom, ktorý si búdu pri použití tejto podložky užívať na svojich podlahách počas celej doby životnosti podlahy.

Secura click LVT 1,5

Podložka pod vinylovú click podlahu so systémom ANTISLIP zaručuje ochranu proti poškodeniu zámkov/ klikov podlahy LVT. Vďaka vysokej odolnosti na zaťaženie je vhodná pre použitie v miestnostiach s veľmi hustou premávkou. 3 v 1 - podložka s integrovanou paroizolačnou vrstvou AQUA STOP a netkanou textíliou.

 

 

SWISS KRONO sound plus 2,5mm – drevovláknitá podložka

charakteristický Skúšobná norma hodnota
 popis   Akustický izolačný list
 Hrúbka (mm)  2,5 mm
 Plošná hmotnosť  675g / m2
Objemová hmotnosť EN 1620 pribl. 270kg/m3
Reakcia na oheň  DIN EN 13501-1  E / E fl

Difúzie vodnej pary

hodnota odporu

 EN 12086   0,015 m
 Krokového tlmenie zvuku  DIN EN ISO 140-8  17dB
Zlepšenie v odrazenom chôdzi zvukom 1%

Pevnosť talku pri 10%

deformácií

DIN EN 826 149 kPA
ohybová tuhosť   149 kPA
Stabilita pod tlakom   14,9t / m2
Vhodné pre podlahové vykurovanie   áno
Vyrovnáva menšie nerovnosti   áno
Zloženie 

 Drevených vlákien,

viažuce vlákna,

fosforečnan amónnny

Systém triedenia odpadov kód EWC 030105