"Nie je jedno, čo je na zemi"
 • sidebaner1
 • sidebaner1
 • sidebaner1
Slovak English German Hungarian Polish Ukrainian
 • sidebaner1
 • sidebaner2
 • sidebaner3
 • sidebaner4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

ECLISSE

Spoločnosť ECLISSE S.r.l. vychádzajúca z dlhoročných skúseností so spracovaním kovov a plechov (De Faveri S.r.l.) začala v roku 1989 vyrábať stavebné puzdrá pre posuvné dvere.

Spoločnosť ECLISSE S.r.l.:

 • dodáva stavebné puzdrá pre dvere zasúvajúce sa do steny na slovenský trh už od roku 2006. Ponúka širokú škálu modelov so štandardnými aj atypickými rozmermi.
 • navrhuje, vyvíja a vyrába stavebné puzdrá pre posuvné dvere a ich príslušenstvo v súlade s normou UNI EN ISO 9001.
 • testuje svoje produkty vždy, keď je to možné v nezávislých laboratóriách, aby otvorene dokázala ich kvalitu a spoľahlivosť.
 • vytvorila aj výskumný a vývojový tím, ktorý vykonáva dobrovoľné testy pod dohľadom inštitútu CSI.
 • pracuje v súlade s normou UNI EN ISO 14001, ktorá špecifikuje požadavky systému environmentálneho manažérstva. Táto norma zaväzuje spoločnosť k prevencii znečisťovania životného prostredia
 • dobrovoľne osvojila aj Systém manažmentu pre bezpečnosť a zdravie pracovníkov podľa normy OHSAS 18001. Norma OHSAS predstavuje medzinárodne uznávanú normu, ktorej cieľom je chrániť bezpečnosť a zdravie zamestnancov a spolupracovníkov.

Systém posuvných dverí zasúvajúcich sa do steny je chytré riešenie pre Váš interiér. Túto zaujímavú a úspornú koncepciu môžete využiť pre Váš dom, byt, kanceláriu, sklad, hotelovú izbu, nemocničné a sociálne zariadenie.

 

Test trvácnosti posuvných vozíkov Test podľa štandardov európskej normy UNI EN 1527. Ani po 100 000 zatvoreniach a otvoreniach dverí (zodpovedá cca 30 rokom používania) neboli na kolesových posuvných vozíkoch zaznamenané žiadne významnejšie známky opotrebovania a poškodenia. Posuvné vozíky sa vyznačujú najvyššími hodnotami odolnosti pred koróziou (4. stupeň) po 240 hodinách v slanom postreku v prostredí s 95% vlhkosťou. Test inštitútu C.S.I. (produkty sú hodnotené v stupňoch od 1 do 4 podľa normy UNI EN 1670).


 Vyberateľná vodiaca lišta Je vyrobená z kvalitnej hliníkovej zliatiny 6060 (norma UNI 9006:1) s ochrannou 10 μm anodickou vrstvou a s tepelným ošetrením T5, ktoré zaručujú dlhú životnosť a lepšiu schopnosť vedenia vozíkov v lište.

 


Odolnosť voči silným nárazom (test podľa štandardov normy UNI EN 1629) Stavebné puzdro Eclisse (s priechodom 1000x2100 mm) a jeho príslušenstvo zostali nepoškodené a neobjavili sa na nich žiadne zmeny, ktoré by mohli zabrániť bezproblémovému otváraniu dverí po absolvovaní testu odolnosti voči silným nárazom (nárazy vreca s hmotnosťou 30 kg spusteného kyvom z rôznych výšok podľa normy UNI EN 1629).


Test nosnosti puzdra Ewoluto® posuvné: puzdro pre dvere zasúvajúce sa do steny Ewoluto® bolo testované za účelom zistenia jeho nosnosti. Nosnosť puzdra s bremenom pripevneným na dvoch kotviacich bodoch hmoždinkami je max 180 kg (blízko pri stene) a 360 kg pri použití chemickej kotvy. Nosnosť puzdra s bremenom pripevneným na štyroch kotviacich bodoch (vo vzdialenosti 600 mm od steny) je max 100 kg pri montáži chemickými kotvami a závitovou tyčou.


Odolnosť proti korózii Na špeciálne lakovanom stavebnom puzdre z plechu s tromi ochrannými vrstvami (zinkovanie, základný náter, epoxidový lak), ktoré bolo viac ako 240 hodín vystavené pôsobeniu slaného postreku v prostredí s 95% vlhkosťou, sa neprejavila žiadna oxidácia. Test inštitútu C.S.I. Toto stavebné puzdro je vhodné používať v kúpeľniach, saunách, kúpaliskách alebo na miestach s vlhkou a slanou klímou.


Puzdro verzia MURIVO

Vyberateľná vodiaca lišta (patentované) Vyberateľná vodiaca lišta umožňuje bezproblémové nastavenie koncového dorazu posuvných dverí alebo dodatočnú montáž voliteľného príslušenstva aj po zabudovaní puzdra.

 


Omietkárska sieť Je vyrobená z vrúbkovaného drôtu bez zvárania, má malé oká (50x25 mm) a má presah cez okraje puzdra na murivo, aby sa zabránilo možnému praskaniu omietky. Sieť je vycentrovaná tak, aby optimalizovala spojenie s maltou.

 


Profilovaný plech Pozinkovaný plech hrúbky 0,7 mm je špeciálne tvarovaný a vystužený pre dosiahnutie vysokej pevnosti a tuhosti puzdra.

 


Horizontálne spevňujúce profily Vodorovné profily pripevnené k omietkárskej sieti dodávajú puzdru potrebnú pevnosť a rezistenciu. Sú špeciálne koncipované pre rovnomerné rozloženie omietky po celom povrchu, čím zabraňujú možnému praskaniu omietky.

 


Systém spojenia siete s kapsou (patentované) Systém spojenia siete s kapsou je vyrobený bez zvárania a zabraňuje tak možnej korózii či odlepeniu omietky. (Pozn. Zváranie poškodzuje zinkovanie plechu.)

 


Vertikálne výstuhy Zvislé spevňujúce profily sú skonštruované z dvojitého tvarovaného plechu pre dosiahnutie vysokej pevnosti a robustnosti. Vymedzujú úroveň pre nanášanie omietky na kapsu. Slúžia aj na pevné uchytenie drevenej zárubne na puzdro.

 


Montážna rozpera (patentované) Rozpera z pozinkovaného plechu slúži na dokonalé vyrovnanie puzdra pri montáži a vymedzenie šírky priechodu. Montážna rozpera je dlhšia a robustnejšia ako stredná kovová rozpera. Zasúva sa dovnútra puzdra a pripevňuje sa na protiľahlú zvislú lištu. (Iba pri niektorých modeloch).


Odnímateľné dno puzdra (patentované) Funguje ako otvárač na konzervy: plech sa vytiahne a spod puzdra sa dajú odstrániť tehly v prípade, že puzdro je osadené chybne, to znamená vyššie nad úrovňou dokončenej podlahy. (Iba pri niektorých modeloch).

 


Vodiaci tŕň pre dverné krídlo Vodiaci prvok je vymedzený presne na stred puzdra, s možnosťou pripevnenia priamo na puzdro alebo na podlahu.

 


Vrchná kovová traverza s polystyrénovou ochranou Polystyrénová ochrana na vrchnej kovovej traverze prispieva k absorbovaniu nárazov spôsobených pohybom dverného krídla.

 


Nosné vozíky s guľôčkovými ložiskami Sú vyrobené z ocele a potiahnuté nylonom. Vďaka guľôčkovým ložiskám zabezpečujú trvalo optimálny, plynulý a nehlučný pohyb dverí. Nevyžadujú si vôbec žiadnu údržbu. Nosnosť vozíkov je štandardne do 80 kg, na želanie do 120 kg.


2 nastaviteľné zarážky Plastové zarážky pripevnené vo vodiacej koľajnici umožňujú nastavovať dĺžku dráhy pohybu dverného krídla. Sú regulovateľné aj po zabudovaní puzdra do steny a umožňujú meniť krajné pozície dverí podľa potreby.

 


Zvislá dorazová lišta Dorazová lišta zabraňuje akýmkoľvek deformáciám a zjednodušuje obloženie zárubňou.

 

 

Puzdro verzia SADROKARTÓN

Vyberateľná vodiaca lišta (patentované) Vyberateľná vodiaca lišta umožňuje bezproblémové nastavenie koncového dorazu posuvných dverí alebo dodatočnú montáž voliteľného príslušenstva aj po zabudovaní puzdra

 


Zosilnené omega profily Špeciálne tvarované priečne výstuhy z pozinkovaného plechu hrúbky 0,7mm poskytujú odolný vnútorný priestor pre vedenie dverného krídla.

 


Vertikálne výstuhy Zvislé spevňujúce profily sú vyrobené zo zosilnenej ocele hrúbky 1,2 mm a sú špeciálne vystužené tak, aby odolali silám pôsobiacim z bočných strán. Slúžia aj na pevné uchytenie drevenej zárubne na puzdro.

 


Vodiaci tŕň pre dverné krídlo Vodiaci prvok je vymedzený presne na stred puzdra, s možnosťou pripevnenia priamo na puzdro alebo na podlahu.

 


Vrchná kovová traverza Je navrhnutá tak, aby zlepšovala odolnosť puzdra proti prípadným tlakom pôsobiacim na puzdro zvrchu.

 

 


Nosné vozíky s guľôčkovými ložiskami Sú vyrobené z ocele a potiahnuté nylonom. Vďaka guľôčkovým ložiskám zabezpečujú trvalo optimálny, plynulý a nehlučný pohyb dverí. Nevyžadujú si vôbec žiadnu údržbu. Nosnosť vozíkov je štandardne do 80 kg, na želanie do 120 kg.


2 nastaviteľné zarážky Plastové zarážky pripevnené vo vodiacej koľajnici umožňujú nastavovať dĺžku dráhy pohybu dverného krídla. Sú regulovateľné aj po zabudovaní puzdra do steny a umožňujú meniť krajné pozície dverí podľa potreby.

 


Zvislá dorazová lišta Dorazová lišta zabraňuje akýmkoľvek deformáciám a zjednodušuje obloženie zárubňou.

 

 


Puzdro LUCE

Bezproblémové vedenie elektroinštalácie svetiel, telefónnych káblov a vypínačov vďaka patentovanému systému. Puzdro Luce, je prvé stavebné puzdro, do ktorého sa dajú zabudovať káble, zásuvky, termostaty a elektroinštalačné krabice. Tento model s prípravou pre vedenie elektroinštalácie svetiel predstavuje mimoriadne praktické a estetické riešenie.

Dostupné vo verzii pre jednokrídlové a dvojkrídlové dvere.

Puzdro EWOLUTO posuvné

Puzdro Ewoluto je jediné puzdro svojho druhu na trhu. Do jeho steny sa môže vŕtať a vešať na ňu skrinky, regály a police. Ponúka neobmedzené možnosti pri navrhovaní interiéru. Každá stena môže byť využitá.

Puzdro TELESKOPICKÉ

Teleskopické puzdro ukryje do jedného puzdra dve paralelne posuvné dverné krídla. Umožňuje veľké presvetlené dverné priechody. Vynikajúce riešenie pre zabudovanie puzdra do jedinej steny aj v prípade širokých priechodov alebo pre ukrytie 4 paralelne posuvných oproti sebe sa zatvárajúcich dverných krídel pre vytvorenie veľmi širokých priechodov, až do 4420 mm.

Puzdro CIRCULAR

Zabudovanie stavebného puzdra pre posúvné dvere je možné aj v tomto prípade oblej steny. Systém Circular je navrhnutý tak, aby spĺňal nové požiadavky: model, ktorý je schopný využiť oblúkové dvere. Umožňuje nové a kreatívne rozdelenie priestoru. Vo verzií pre oblúkové jednokrídlové a dvojkrídlové dvere.

Puzdro ZÁKRYT

Jedno stavebné puzdro pre dve dverné krídla.

Stavebné puzdro Zákryt umožňuje nezávislé zasúvať dve dverné krídla z opačných strán do jedného puzdra. Zákryt je vhodný pre vzájomne susediace miestnosti. Je to ideálne riešenie pre úzke priestory, ako sú napríklad chodby a vstupy kúpeľní a toaliet.

Puzdro NOVANTA

 • Klasické otočné dvere často neumožňujú optimálne využitie a rozdelenie priestoru.
 • Niekedy môže byť problémom nedostatok priestoru pre zabudovanie bežného puzdra pre posuvné dvere.
 • Puzdro Novanta umožňuje súčasné zasunutie a zalomenie čiastočne posuvných a čiastočne otočných dverí.