"Nie je jedno, čo je na zemi"
 • sidebaner1
 • sidebaner1
 • sidebaner1
Slovak English German Hungarian Polish Ukrainian
 • sidebaner1
 • sidebaner2
 • sidebaner3
 • sidebaner4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Spôsob otvárania dverí

SYSTÉMY OTVÁRANIA

Otočné, kývne, lamelové alebo posuvné.

Každý z týchto systémov má svoje nesporné výhody a každý z nich spĺňa aj vysoké estetické nároky. Zvoľte si taký systém, ktorý najlepšie vyhovie vašim predstavám.

OTOČNÉ DVERE

Dvere otočné sú jedným z najstarších spôsobov otvárania dverí a vďaka svojmu neustálemu vývoju dnes patrí k spôsobom najprepracovanejším. Umožňuje dokonalé tesnenie dverného krídla v zárubni a ponúka široké možnosti použitia aj v sortimente špeciálnych dverí. Priestorová náročnosť je síce väčšia (cca 0,8 m2), ale ak zvolíte model presklený alebo osadenie do rôznych presklených stien, priestor sa opticky prepája a zväčšuje. Podľa počtu krídel rozoznávame otočné dvere jednokrídlové a dvojkrídlové a podľa vyhotovenia bočných plôch potom dvere polodrážkové – polodrážka prilieha na zárubňu a dvere vystupujú do priestoru miestnosti dvere bezpolodrážkové – krídlo zapadne celou svojou hrúbkou do polodrážky zárubne

OTOČNÉ DVERE – REVERZNÉ OTVÁRANIE

Nový trend v interiérovom dizajne dverí a zárubní, ktorý nesmie chýbať v žiadnom modernom interiéri. Jednoduchosť, priame línie a lepšie využitie obytného priestoru to sú výhody nového reverzného systému otvárania. Reverzné dvere a zárubne je možné kombinovať s tradičnými bezpolodrážkovými dvermi.

 

 

OTVÁRANIE V OBOCH SMEROCH ERGON

Spôsob otvárania dverí s kombináciou „otočného a posuvného“ krídla v jednom jedinom mechanizme umožňuje minimalizovať nároky na pôdorysný priestor otvoreného dverného krídla oproti klasickému krídlu otočnému (požiadavky na priestor cca o 40 % nižšie). Dvere s týmto systémom môžu byť pre svoju všestrannosť použité v akomkoľvek interiéri. Otváranie v oboch smeroch predstavuje plnohodnotnú alternatívu, ktorá vám pomôže vyriešiť problém s priestorom v interiéri. Možnosť otvárať dvere vybavené systémom otvárania v oboch smeroch (dovnútra aj von) umožňuje vchádzať do miestnosti a vychádzať z nej a pritom otvárať krídlo tlačením a zatvárať ho s extrémnou ľahkosťou. Systém otvárania dverí v oboch smeroch vnáša nový rozmer do dverných systémov.

SKLADACIE DVERE NA STENU COMPACK

Predstavujeme vám nové riešenie otvárania dverí, ktoré usporí plochu potrebnú na otvorenie dverí až o 50 % a maximalizuje tak využiteľný priestor v okolí dverí. Špičková technológia s dlhoročnou životnosťou. Kovanie, ktoré dodá vašim dverám neuveriteľne ľahký, tichý a plynulý pohyb.

 

 

DVERE KYVNÉ

Tento typ otvárania pravdepodobne poznáte pod ľudovejším označením „lietačky“. Dverné krídlo má špeciálne závesy, ktoré umožňujú otváranie krídla na obe strany, preto sú tiež priestorovo najnáročnejšie. Kyvné dvere sa dodávajú vo vyhotovení jednokrídlovom a dvojkrídlovom a ich hlavnou výhodou je, že sa otvárajú jednoduchým zatlačením a úplne samy sa zatvárajú. To sa využíva v reštauráciách, v nemocniciach a v podobných prevádzkach s vyššou frekvenciou priechodu, obvykle len na predelenie priestoru bez potreby zamykania. Kyvné dvere odporúčame voliť s presklením, aby bol zaistený priehľad, a nedochádzalo  tak ku kolíziám.

LAMELOVÉ DVERE

Ak požadujete dvere lamelové, máte možnosť voliť medzi dverami skladacími alebo harmonikovými, pričom z hľadiska náročnosti na priestor patria obidva typy k tým úspornejším. Dverné krídlo je tvorené lamelami, ktoré kombinujú posuvný a otočný pohyb. Vzhľadom na to, že po zložení zasahujú do priechodného rozmeru zárubne, odporúčame voliť dvere s menšou hrúbkou lamiel. Lamelové dvere môžu byť zasadené do štandardných zárubní aj do presklených stien. Skladacie dvere majú všetky lamely rovnako široké a zasahujú len do jedného priestoru. Vyrábajú sa ako v plnom, tak presklenom vyhotovení. Harmonikové dvere majú prvú lamelu polovičnej šírky ako nasledujúce a pri otváraní zasahujú do oboch priestorov

POSUVNÉ DVERE NA STENU

Posuvné dvere na stenu sú najjednoduchším riešením, ktoré nevyžaduje stavebný zásah, pritom ich priestorové nároky sú iba 0,1 m2. Najčastejšie je zavesenie krídla pomocou vozíkov, kedy je spodné vedenie krídla zaistené pomocou vodiaceho tŕňa a drážky na spodnej strane dverí.

 

 

POSUVNÉ DVERE DO STENY

Posuvné dvere do steny alebo posuvné dvere do stavebného puzdra. Ide o kovovú konštrukciu, v ktorej je zabudovaná koľajnica s posuvným mechanizmom. Táto konštrukcia sa zabudovává do montovanej priečky alebo murovanej steny. Efektným nadštandardom môže byť tzv. synchrónny posuv – lankový mechanizmus umiestnený v koľajnici, ktorý zaisťuje, že ovládaním jedného dverného krídla ovládame súčasne aj krídlo druhé.

a) STANDART – Puzdro určené pre jednokrídlové posuvné dvere.

b) KOMFORT – Puzdro určené pre dvojkrídlové symetricky delené dvere, ktoré sa posúvajú od seba (protiľahlo).

c) UNIBOX – Puzdro určené pre dvoje jednokrídlové dvere zhodnej šírky, ktoré sa posúvajú k sebe (do zákrytu).

d) PARALLEL – Puzdro určené pre dvojkrídlové symetricky delené dvere, ktoré sa teleskopicky otvárajú jedným smerom (kaskáda). Puzdro je v štandarde vybavené lankovým synchrónnym mechanizmom, ktorý zaručuje komfortný pohyb dverných krídel.

POSUVNÉ AKTIVE A EMOTIVE

Štýl pre moderné interiéry, ktorý ponúka široké možnosti a výnimočný dizajn. Rozdiel je iba v detaile! Jedná sa o posuv do stavebného púzdra, ktoré je špeciálne pripravené pre osadenie do steny bez zárubne. Aktive je absolútne čisté riešenie bez viditeľnej zárubne. Pri systéme emotive stavebný otvor lemuje decentná a zároveň praktická hliníková lišta.

POSUVNÉ MINIMA

Nová generácia posuvného kovania s mimoriadnymi vlastnosťami: dizajn, funkčnosť,(tichý chod), bezpečnosť (minimalizácia poranenia hlavne u detí vďaka softovému doťahu). Kovanie je pre drevené aj sklenené dvere, moderný minimalistický vzhľad, žiadne búchanie pri zatváraní.

 

POSUVNÉ ULTERIOR

Netradičné riešenie posuvného kovania bez garniže. Systém je vhodný pre plné aj presklené dvere. Vyhotovenie skrytého posuvu môže byť so zárubňou alebo bez.

POSUVNÉ AVANZA ZERO A AVANZA HEAVY

Nový kompaktný typ posuvu, ktorý ponúka jednoduchý a kompaktný dizajn, široké možnosti použitia (sklenené alebo drevené krídla, kotvenie na stenu alebo do stropu) a dokonalú techniku, vrátane softového tlmenia, ktoré zvyšuje komfort a bezpečie.

 

POSUVNÝ SYSTÉM AVANZA ZERO

Jednoduchý kompaktný systém pre krídla do hmotnosti 40kg vo vyhotovení kefovaná nerez pre posuvné jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere. Je určený pre sklenené aj drevené dvere.

POSUVNÝ SYSTÉM AVANZA HEAVY

Kompaktný posuv, určený pre náročné požiadavky. Posuv je možné doplniť bočným svetlíkom a vytvárať tak celé presklené steny. Kovanie je vo vyhotovení kefovaná nerez pre jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere, a to ako pre sklenené, tak aj drevené.

POSUVNÉ AVANZA ONE           

Moderný kompaktný systém kovania s plynovým tlmením. Dodáva sa v kombinácii s drevenou alebo hliníkovou garnižou. Možnosť zamykania dverí. Možnosť výberu zo všetkých modelových radov v plnom aj presklenom vyhotovení. Ak nie je požiadavka na uzamknutie dverí, je možné vyhotovenie posuvu aj bez dorazového stĺpika. V prípade uzamknutia je vždy nutný dorazový stípik.